PL | EN
Emkwadrat architekci

Salone del Mobile 2015

kwi 14, 2015
Salone del Mobile - największa, najważniejsza i najbardziej inspirująca dawka designu. Gigantyczna impreza, która jak co roku zawładnęła całym Mediolanem. Poza ekspozycja targową, organizowane są liczne wydarzenia kulturalne i wernisaże. 
 
Salone, po raz pierwszy pojawił się w 1961 roku mając na celu promowanie włoskich mebli i akcesoriów meblowych na rynku eksportowym, i nienagannie kontynuuje swoją działalność do chwili obecnej. W 1967 roku otworzyły się na wystawców międzynarodowych i zmieniły swoją nazwę na Salone Internazionale del Mobile.
 
Tegoroczna 54- ta edycja odbywa się w dniach od 14 do 19 kwietnia 2015 roku. Poza główna ekspozycją, warto poświecić uwagę cyklicznie pojawiającym się halom ekspozycyjnym: Euroluce - Salon Oświetleniowy, oraz Salone Ufficio - przegląd mebli biurowych. Poza pawilonem głównym cały Mediolan żyje tzw. Fuori Salone, w ramach którego odbywają się imprezy i wystawy organizowane w opuszczonych halach, magazynach i galeriach sztuki. Podczas targów można będzie również zobaczyć linie „home” takich marek jak Missoni, Versace czy Fendi.
 
Nie mogliśmy tego przegapić. Pozdrawiamy z Mediolanu. Już niebawem nasza autorska fotorelacja prosto ze stolicy designu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia prasowe: http://salonemilano.it/